Aktualności

SADZENIE ROŚLIN PRZY UL. WROCŁAWSKIEJ W NYSIE

4 grudnia 2019

 


Dzięki uprzejmości firmy GARDEN STUDIO oraz ETP S.A. w dniu 29 listopada uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół Technicznych w Nysie wzięli udział w zajęciach praktycznych dotyczących sadzenia roślin przy ul. Wrocławskiej w Nysie, zorganizowanych w ramach doradztwa zawodowego. 

Uczniowie poznali technologię sadzenia i stabilizacji  głogów odmiany ‘Paul’s Scarlet’ oraz nabywali umiejętności sadzenia traw ozdobnych. Następnie uczyli się w jaki sposób montowany jest system napowietrzający drzew. Architekci krajobrazu pomagali także w ściółkowaniu powierzchni pod roślinami włókniną i kruszywem. Zajęcia praktyczne odbywały się pod czujnym okiem kierownika budowy pana Daniela Nowaka oraz architekta miejskiego pana Romana Jabłońskiego, którym serdecznie dziękujemy za opiekę.

Mamy nadzieję, że efekty pracy naszych uczniów przyczynią się do podniesienia atrakcyjności naszego miasta i będą stanowić jego ozdobę przez wiele lat.

Opracowała: Aneta Rajtakowska